Artykuł sponsorowany

Procedura powiększania ust kwasem hialuronowym krok po kroku

Procedura powiększania ust kwasem hialuronowym krok po kroku

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to popularny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala uzyskać pełniejsze, bardziej zmysłowe usta. Procedura ta jest nieinwazyjna, bezpieczna i daje naturalne efekty. W tym artykule opisujemy krok po kroku jak przebiega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Pierwszym etapem zabiegu jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której omawiane są oczekiwania pacjenta oraz możliwości uzyskania pożądanych efektów. Lekarz ocenia stan skóry wokół ust, jej elastyczność i nawilżenie, a także bierze pod uwagę indywidualne cechy anatomiczne pacjenta. Następnie dobiera odpowiedni preparat na bazie kwasu hialuronowego, dostosowany do potrzeb i oczekiwań klienta. Ważnym elementem konsultacji jest także wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, takich jak ciąża, karmienie piersią czy aktywne infekcje skórne.

Przed przystąpieniem do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym w Warszawie na Mokotowie czy jakimkolwiek innym miejscu, lekarz dokładnie oczyszcza skórę w okolicy ust oraz znieczula ją za pomocą kremu znieczulającego. W niektórych przypadkach stosuje się również znieczulenie miejscowe w postaci blokady nerwowej. Następnie lekarz może zastosować specjalne szablony lub markery, aby precyzyjnie określić miejsca iniekcji kwasu hialuronowego. Ważne jest, aby pacjent był zrelaksowany i wygodnie ułożony na fotelu zabiegowym.

Zabieg polega na iniekcji preparatu zawierającego kwas hialuronowy bezpośrednio w tkankę ust. Lekarz wykonuje serię precyzyjnych wkłuć, starając się równomiernie rozłożyć preparat w obrębie ust. W trakcie zabiegu lekarz kontroluje efekty swojej pracy oraz ewentualne reakcje pacjenta na podawany preparat. Cały proces trwa zazwyczaj około 30 minut, a efekty są widoczne natychmiast po zakończeniu zabiegu.

Po zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, opuchliznę czy zaczerwienienie w miejscach wkłuć. Objawy te są jednak przejściowe i zwykle ustępują po kilku dniach. Ważne jest, aby unikać intensywnego masowania czy pocierania obszaru poddanego zabiegowi, a także unikać ekspozycji na słońce, saunę czy basen przez około tydzień. W przypadku wystąpienia niepożądanych reakcji, takich jak silne zaczerwienienie, ból czy zasinienie, należy skontaktować się z lekarzem.