Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przy wyborze etykiet na produkty spożywcze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze etykiet na produkty spożywcze?

Wybór odpowiednich etykiet na produkty spożywcze to kluczowy element sukcesu każdej firmy działającej w branży. Etykiety te muszą spełniać szereg wymogów, zarówno pod względem jakości, jak i zgodności z przepisami prawa. W poniższym artykule omówimy trzy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze etykiet na produkty spożywcze.

Materiały i technologie druku

Jakość użytych materiałów oraz technologii druku ma ogromne znaczenie dla trwałości i estetyki etykiety. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy producent oferuje etykiety wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, tłuszcz czy zmienne temperatury. Ponadto, warto sprawdzić, czy dostępne są różne rodzaje klejów, które zapewnią trwałe przyleganie etykiety do opakowania. Warto również zwrócić uwagę na jakość druku – kolory powinny być żywe i trwałe, a tekst czytelny.

Zgodność z przepisami prawa

Etykiety na produkty spożywcze muszą spełniać szereg wymogów prawnych, aby mogły być dopuszczone do obrotu na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Przede wszystkim, muszą zawierać informacje o nazwie produktu, składzie, wartości odżywczej, masie netto, dacie ważności oraz danych producenta. Ponadto, należy pamiętać o oznaczeniach alergenów oraz ewentualnych certyfikatach jakości, takich jak np. znak "Jakość Tradycja". Warto wybrać producenta etykiet, który posiada doświadczenie w tworzeniu etykiet zgodnych z obowiązującymi przepisami.

Projektowanie i personalizacja

Oprócz aspektów technicznych i prawnych, warto również zwrócić uwagę na możliwości projektowania i personalizacji etykiety. Dobrze zaprojektowana etykieta może przyciągnąć uwagę klienta i wyróżnić produkt na półce sklepowej. Dlatego warto wybrać producenta, który oferuje usługi graficzne oraz możliwość tworzenia etykiet według indywidualnych potrzeb. Możliwość zamówienia etykiet w różnych rozmiarach, kształtach czy kolorach pozwoli na lepsze dopasowanie do charakteru produktu oraz strategii marketingowej firmy. Podsumowując, wybór odpowiednich etykiet na produkty spożywcze to istotny element sukcesu każdej firmy działającej w branży. Warto zwrócić uwagę na jakość materiałów i druku, zgodność z przepisami prawa oraz możliwości projektowania i personalizacji. Tylko wtedy etykieta będzie pełnić swoją funkcję informacyjną, a jednocześnie przyciągać uwagę klientów i wyróżniać produkt na rynku.