Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje materac termoplastyczny?

Ile kosztuje materac termoplastyczny?

Materace termoplastyczne, znane również jako materace z pianką termoelastyczną czy visco, zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku. Dzięki swoim unikalnym właściwościom oraz możliwości idealnego dopasowania do kształtu ciała zapewniają komfortowy i zdrowy sen. W związku z rosnącym zainteresowaniem tym rodzajem materacy warto przyjrzeć się bliżej ich cenom oraz cechom, które wpływają na ich wartość.

Cechy materacy termoplastycznych

Materace termoplastyczne są wykonane z pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepło i ciężar ciała. Dzięki temu materiał idealnie dopasowuje się do kształtu sylwetki, co pozwala na równomierne rozłożenie nacisku. To z kolei przekłada się na lepsze krążenie krwi oraz minimalizowanie punktów nacisku, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na bóle pleców czy stawów. Materac termoplastyczny charakteryzuje się także wysoką izolacją termiczną oraz właściwościami antyalergicznymi.

Wpływ gęstości pianki na cenę materaca

Gęstość pianki termoelastycznej ma istotny wpływ na jakość materaca oraz jego cenę. Im większa gęstość, tym materac jest trwalszy i bardziej wytrzymały. Materace o niższej gęstości są zwykle tańsze, ale mogą szybciej ulegać deformacjom. Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na gęstość pianki, która powinna wynosić co najmniej 40 kg/m3. W przypadku osób o większej masie ciała zalecane są materace o gęstości 50 kg/m3 lub więcej.

Rodzaje materacy termoplastycznych i ich ceny

Materace termoplastyczne można podzielić na trzy główne rodzaje – jednowarstwowe, wielowarstwowe oraz hybrydowe. Materace jednowarstwowe składają się wyłącznie z pianki termoelastycznej, a ich cena waha się od około 600 zł do 2000 zł, w zależności od rozmiaru i gęstości pianki. Materace wielowarstwowe mają dodatkowe warstwy, takie jak pianka wysokoelastyczna czy sprężyny kieszeniowe, co wpływa na ich wyższą cenę – od około 1000 zł do nawet 4000 zł. Materace hybrydowe łączą zalety materacy termoplastycznych z innymi technologiami, takimi jak sprężyny czy pianka lateksowa, a ich cena może sięgać nawet 5000 zł.