Artykuł sponsorowany

Czym różnią się od siebie okna dwu i trzyszybowe?

Czym różnią się od siebie okna dwu i trzyszybowe?

Okna dwu i trzyszybowe to dwa popularne rozwiązania stosowane w budownictwie, które mają wpływ na komfort mieszkańców oraz efektywność energetyczną budynków. Wiele osób zastanawia się, jakie są różnice między tymi dwoma rodzajami okien i który z nich jest lepszym wyborem. W artykule przedstawimy najważniejsze cechy okien dwu i trzyszybowych, które pozwolą Państwu podjąć świadomą decyzję.

Przeczytaj również: Kiedy należy uzyskać certyfikat energetyczny?

Jakie są zalety okien dwuszybowych?

Okna dwuszybowe składają się z dwóch warstw szkła oddzielonych od siebie przestrzenią wypełnioną powietrzem lub gazem szlachetnym. Dzięki temu rozwiązaniu, okna te zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną. Ponadto, są one lżejsze od okien trzyszybowych, co sprawia, że montaż jest prostszy i szybszy. Okna dwuszybowe są również tańsze w zakupie, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób o ograniczonym budżecie. Warto dodać, że na polskim rynku dostępne są różne modele okien dwuszybowych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Okna trzyszybowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają trzy warstwy szkła, co sprawia, że są one bardziej efektywne energetycznie od okien dwuszybowych. Dzięki dodatkowej szybie, okna te zapewniają jeszcze lepszą izolację termiczną i akustyczną. W efekcie, pomieszczenia są cieplejsze zimą i chłodniejsze latem, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację. Okna trzyszybowe są szczególnie polecane dla osób, które chcą zainwestować w energooszczędne rozwiązania. Przykładem takich okien mogą być okna w Ożarowie Mazowieckim, gdzie producenci oferują szeroki wybór modeli o różnych parametrach.

Które okna wybrać – dwu czy trzyszybowe?

Wybór między oknami dwu a trzyszybowymi zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli priorytetem jest oszczędność na zakupie i prosty montaż, warto rozważyć zakup okien dwuszybowych. Natomiast jeśli najważniejsza jest efektywność energetyczna oraz doskonała izolacja termiczna i akustyczna, okna trzyszybowe będą lepszym wyborem. Warto również wziąć pod uwagę lokalizację budynku – w przypadku domów położonych w hałaśliwych miejscach, okna trzyszybowe mogą zapewnić większy komfort mieszkańcom. Ostatecznie, decyzja powinna być podjęta po konsultacji z fachowcem, który pomoże ocenić, które rozwiązanie będzie najlepsze dla danego budynku.